Finał BRD 2017 i Bezpieczne Dziecko 2017


W dniu 16 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnówce odbył się finał konkursów„Bezpieczne Dziecko 2017” oraz „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym 2017”. Uczniowie klas II i III naszej szkoły przygotowali dla przybyłych gości spektakl, gdzie wcielili się w rolę leśnych zwierząt – uczniów, których wiedzę z przepisów ruchu drogowego sprawdzali nasi mali policjanci – Karol i Zuzia. Występ aktorów był przeplatany rytmicznymi piosenkami, nawiązującymi do bezpieczeństwa na drodze. Pani Dyrektor SP w Żarnówce Anna Bury uroczyście powitała wszystkich zgromadzonych. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, Pani asp. szt. Anna Gąsiorek-Rezler, Pan Paweł Świstek – komendant komisariatu policji w Makowie Podhalańskim.

Nie zabrakło oczywiście uczniów klas I z ZS w Białce, ZS w Grzechyni, ZS w Juszczynie, ZS w Makowie Podhalańskim, SOSW w Makowie Podhalańskim, SP SPSK w Makowie Podhalańskim oraz SP w Żarnówce, którzy przybyli wraz z opiekunami. Każdy z nich otrzymał upominek oraz osobiste gratulacje za wykonanie najciekawszych prac plastycznych z rąk Pana Burmistrza i przedstawicieli policji.

Ważnym punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu „BRD” dla uczniów klas II i III. Wyłoniono trzech laureatów, których prace wyróżniały się kreatywnością i starannością:

- Martynę Wicherek, ZS Juszczyn,

- Jakuba Stopę, SP Żarnówka,

- Karola Rusin, SP Żarnówka.

Sponsorem tego wyjątkowego spotkania był Pan Burmistrz Paweł Sala, dzięki któremu po raz kolejny na twarzach naszych dzieci mogliśmy zobaczyć uśmiech i radość ze wspólnej zabawy.


Agnieszka Gasek oraz Katarzyna Zając