MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZENGO NA TERENIE GMINY MAKÓW PODHALAŃSKI.

W ramach porozumienia Burmistrza Makowa Podhalańskiego i Dystrybutora energii elektrycznej na terenie Gminy, Firmy Tauron Dystrybucja do końca roku 2017 zostanie wymienionych 350 lamp oświetlenia ulicznego na energooszczędne typu LED.

Modernizacją objęte będą drogi: dokończenie wymiany lamp przy drodze krajowej DK28 w Makowie Podhalańskim i Kojszówce. Wymienione zostaną wszystkie lampy na całym odcinku drogi wojewódzkiej w Białce. Przy drogach powiatowych w Juszczynie i Żarnówce wymienionych zostanie 89 szt. lamp. Ponadto w Kojszówce wymienionych będzie 22 szt. lamp oraz na osiedlach Tysiąclecia w Makowie Podhalańskim, Jurki, Draby, Jedzinne i Groń zostaną wymienione wszystkie stare lampy oświetleniowe.

Planowane jest zmodernizowanie oświetlenia przy ulicach Polna, Leśna, Grzechyńska, Kościelna, Prusa, Konopnickiej, Sienkiewicza i Słoneczna.

Dzięki oszczędnością w opłatach z energię elektryczną w kolejnym roku 2018 będzie można rozbudować nowe linie oświetlenia ulicznego – planowany koszt inwestycyjny to około 100 000 złotych. O szczegółach Urząd Miejski będzie informował na bieżąco.

Stare oświetlenie uliczne.


Nowe oświetlenie uliczne.