Wieczornica i Narodowe Święto Niepodległości


Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Bania oraz Miejska Biblioteka Publiczna i Dom Kultury zapraszają na uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczniemy 10 listopada 2017 r. o godz. 16.00 Przeglądem Pieśni Patriotycznej, który w ramach Wieczornicy odbędzie się sali koncertowej OSP, przy ul. Kościuszki 2 w Makowie Podhalańskim. 
Do udziału zachęcamy chóry i zespoły, działające na terenie naszej Gminy, które zaprezentują maksymalnie po trzy utwory patriotyczne, podkreślające wyraz miłości do ojczyzny. Wszystkie zespoły występujące otrzymają pamiątkową statuetkę.

W programie także :

• pokaz tańca narodowego;
• Burmistrz Makowa Podhalańskiego wręczy Stypendia Naukowe, Sportowe i Artystyczne dla uczniów z naszej Gminy;


Podczas Narodowego Święta Niepodległości wspólnie odśpiewamy pieśni patriotyczne, Babiogórzanie Polana Makowska przybliżą nam tańce narodowe, będzie to hołd złożony wszystkim tym, którzy walczyli o Polskę.

Liczymy na Państwa obecność, gdyż to spotkanie będzie okazją, by wspólnie przez śpiew pieśni narodowych przeżywać wzniosłe, patriotyczne uczucia.11 Listopada 2017
godz. 9.30 Msza Św. za Ojczyznę w Makowskim Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin
godz. 10.30 - uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci NarodowejNarodowe Święto Niepodległości – jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych, obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918); zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je decyzją Sejmu w 1989 roku.