ROZBUDOWA SZKOLNEJ INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ NA TERENIE Gminy Maków Podhalański

W drugim i trzecim kwartale 2018 roku dobiegną końca inwestycje związane z realizacją pozytywnie ocenionego wniosku Burmistrza Makowa Podhalańskiego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej 2017. Wartość podpisanej umowy między Ministerstwem a Gminą Maków Podhalański wynosi 1 103 797 złotych, z czego 551 897 złotych to środki dofinansowania. Do końca sierpnia zostaną oddane dla młodzieży i dorosłych:

  1. Wielofunkcyjne boisko sportowe wraz z siłownią terenową przy Szkole Podstawowej w Juszczynie – ogólna wartość przeznaczonych środków na realizację tak długo oczekiwanej inwestycji wyniesie 541 083 złotych brutto.
  2. Remont nawierzchni sali gimnastycznej wraz z jej dociepleniem w Szkole Podstawowej w Białce – wartość zadania 182 961 złotych brutto.
  3. Budowa terenowych urządzeń sportowych – siłowni plenerowej, placu sprawnościowego oraz toru rowerowego przy Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim – całość związanych z tą inwestycją kosztów wynosi 379 753 złotych brutto.

Przykładowy street workout

Wizualizacja boiska wielofunkcyjnego w Juszczynie

PLANY NA 2018 ROK


W ramach tegorocznego naboru prowadzonego do końca marca przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Burmistrz Makowa Podhalańskiego w imieniu Gminy Maków Podhalański zamierza złożyć wnioski związane przede wszystkim z remontem bieżni sportowej na stadionie sportowym HALNIAK (jest to jedyna w naszej gminie pełnowymiarowa bieżnia sportowa), z budową kortu tenisowego i boiska do siatkówki, skocznią w dal oraz strefą rekreacyjno-zabawową dla najmłodszych dzieci. 


W ramach tego samego zadania zgłoszone zostaną remonty nawierzchni sal gimnastycznych w szkołach podstawowych w Grzechyni i Juszczynie.