TRWAJĄ ZAPISY DO XXVI MIĘDZYNARODOWEGO BIEGU ULICZNEGO PO ZIEMI MAKOWSKIEJ

WYNIKI:

wyniki 5 km - łącznie

wyniki 10 km - kobiety

wyniki 10 km - mężczyźni

wyniki nordic walking - łącznie


Międzynarodowy Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej jest pierwszym etapem Triady Powiatu Suskiego (kolejne to: IV Półmaraton Fantoma - Bieg pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa - Marsz Nordic Walking o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Stryszawa - termin 1 września 2018; IV Charytatywny Bieg Niepodległości - w Zembrzycach - termin 10 listopada).

W sobotę 26 maja 2018 roku już po raz 26 entuzjaści czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu będą mieli okazję spotkać się podczas Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej. Zawodnicy biorący udział w imprezie startować będą w 23 kategoriach, na dostosowanych do wieku uczestników trasach.

Tegoroczną innowacją jest zmiana atestowanej trasy Biegu Głównego na 10 km oraz wprowadzenie dwóch nowych kategorii Biegu – na dystansie 5 KM oraz MARSZ NORDIC WALKING, w których zawodnicy wspólnie wystartują o godz. 10.30.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszej gminy licznie będą dopingować uczestników biegu, którzy przyjeżdżają do nas z wielu zakątków Polski a także z zagranicy. Później na linii startu (od godz. 13.00) staną przedszkolaki a po nich kolejni zawodnicy podzieleni na poszczególne kategorie wiekowe.

Informujemy, że w związku z przebiegiem trasy XXVI Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej przez ulice Makowa Podhalańskiego nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym w dniu imprezy 26.05.2018 r. w godz. 10.00 – 12.30. Trasa przebiegać będzie następującymi ulicami (2 pętle): ul. Kościuszki, ul. Kopernika, ul. Szpitalną, ul. Sienkiewicza, Rynek, ul. Kochanowskiego, al. Świerkowa, ul. Poniatowskiego, ul. Kwiatowa, ul. Krasickiego, ul. Krzywa, al. Świerkowa, ul. Kochanowskiego, Rynek, ul. Sienkiewicza, ul. Szpitalna, ul. Kościuszki, ul. Moniuszki, ścieżka mineralna w ciągu ul. Jodłowej, ul. Jodłowa, ul. Żeromskiego (nawrót), ul. Żeromskiego, ul. Jodłowa, prosto ścieżka mineralna w ciągu ul. Jodłowej, ul. Jodłowa, ul. Moniuszki, ul. Kościuszki do mety.

Przypominamy, iż trwają już zapisy on-line do biegu głównego XXVI Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej. Aby znaleźć się na liście startujących już teraz, należy dokonać zapisu na stronie internetowej:

http://www.festiwalbiegowy.pl/rejestracja-XXVI-miedzynarodowy-bieg-uliczny-po-ziemi-makowskiej/ 

Zawody odbędą się bez względu na warunki pogodowe. Mamy nadzieję, że każde z sołectw naszej gminy będzie reprezentowane przez liczne grono swych mieszkańców. Ciekawe będzie zapewne podsumowanie, z którego wyniknie, w którym z nich największy procent mieszkańców lubi biegać i zachęca skutecznie do tego swoje pociechy.  


Mapa