ZŁOTO DLA GMINY MAKÓW PODHALAŃSKI PODCZAS DOŻYNEK POWIATOWYCH

Tegoroczne Powiatowe Uroczystości Dożynkowe, które odbyły się w 9 września w Budzowie będziemy długo wspominać, gdyż przedstawicielki naszej gminy zostały nagrodzone najwyższą lokatą. Panie z KGW w Żarnówce przystąpiły do konkursu w kategorii wieńca współczesnego. Oceniane przez Komisję Konkursową (w składzie: Małgorzata Oleszkiewicz - kustosz Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Barbara Luberda - etnograf i Andrzej Peć - etnograf) wystąpiły na budzowskiej scenie ośpiewując wieniec dożynkowy. Jak widzowie zauważyli, było to Koło z najmłodszym składem pośród wszystkich KGW w Powiecie.

Wieniec, które przygotowała pani Barbara Janik zachwycił oglądających swą delikatnością i wieloma misternie wykonanymi szczegółami np. dyniowymi i słonecznikowymi kwiatami. Nie zabrakło w nim oczywiście chleba upieczonego z tegorocznych ziaren zboża. Pięknie ozdobiony miododajną nawłocią i krwawnikiem zwracał uwagę na siebie nie tylko publiczności, ale także i przylatujących pszczół. Ten oryginalny wieniec nie miał sobie równych a przypadł do gustu także komisji konkursowej, która przyznała Kołu Gospodyń Wiejskich w Żarnówce I miejsce w kategorii wieńców współczesnych.

Podczas Dożynek Powiatowych nagrodzeni zostali także rolnicy działający na terenie Powiatu Suskiego. W tym roku taką nagrodę otrzymał Pan Bartosz Kudzia - właściciel wielokierunkowego gospodarstwa, którego głównym profilem jest hodowla owiec i baranów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym laureatom.