WYBRANO NAJPIĘKNIEJSZE OGRODY W GMINIE

Jak co roku, w I połowie czerwca, Komisja Konkursowa wizytowała ogrody zgłoszone do udziału w Gminnym Konkursie „Na najpiękniejszy ogród, obejście w gospodarstwie rolnym”. Oglądane miejsca oczarowywały wspaniałymi kompozycjami roślin, formowanymi z pomysłowością zarówno na płaskim terenie jak również na trudniejszych do uprawy stokach. W wielu ogrodach zachwycała różnorodność gatunków roślin.

Rezultatami niewątpliwie czasochłonnej, ale i dającej wielką satysfakcję pracy, niejednokrotnie angażującej kilka pokoleń rodziny, pochwalić się zechciało w tym roku 7 właścicieli ogrodów. Niestety w tym roku nie zgłosił się żaden właściciel gospodarstwa rolnego.

W kategorii „Ogród przydomowy” nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy:

I miejsce – Monika Stec z Juszczyna, która będzie reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym konkursu,
II miejsce – Paweł Łyga z Białki,

III miejsce – Magdalena Chorąży z Juszczyna,

III miejsce – Halina Mędrala z Grzechyni,

Wyróżnienie - Zofia Pajda z Grzechyni,

Wyróżnienie – Krzysztof Gigoń z Juszczyna,

Wyróżnienie – Kazimiera Natonek z Grzechyni.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Organizatorów gminnego etapu konkursu: Burmistrza Makowa Podhalańskiego oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Makowie Podhalańskim. Ich uroczyste wręczenie nastąpiło podczas Tegorocznych Dni Ziemi Makowskiej w dniu 30 czerwca.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu i prezentowania swych ogrodów i obejść w gospodarstwach, których jest jeszcze wiele w naszej gminie i warto pochwalić się ich pięknem.