Gwiazda Południa

Obejrzyjcie wideo z Gwiazdy Południa 2017. Potrzebowaliśmy 10 minut filmowej relacji, by pomieścić Wasze zmagania z górami, lasami i kapryśną pogodą w Stryszawie, Zawoi oraz Makowie Podhalańskim.

https://www.youtube.com/watch?v=TXmFKH_re7E

Gwiazda Południa 2017: staw czoła rowerowemu wyzwaniu

W lipcu 2017 r. Maków Podhalański będzie na ustach wszystkich rowerzystów. A to za sprawą Gwiazdy Południa, rowerowego wyścigu organizowanego przez kolarskiego mistrza Polski Cezarego Zamanę oraz burmistrza Makowa Podhalańskiego. Już dziś zachęcamy do zapisów, a dla naszych mieszkańców mamy zniżkę 50% na wpisowe.

Gwiazda Południa to czterodniowy wyścig etapowy na rowerach górskich. Zawodnicy rozpoczną ściganie 13 lipca w Stryszawie, 15 lipca rywalizować będą w górach i lasach Zawoi, po czym dzień później przeniosą się do nas na ostatni, decydujący etap. To w Makowie poznamy wszystkich triumfatorów Gwiazdy Południa.

Liczymy, że wśród nich nie braknie naszych lokalnych zawodników. Tym bardziej, że na mieszkańców Makowa czeka przy zapisach miła niespodzianka: zniżka 50%. Zapisać można się na oficjalnej stronie wyścigu. ( http://www.gory.zamanagroup.pl/index-gory.php?stat=0)

Każda z tras została opracowana przez Cezarego Zamanę osobiście i w dwóch odsłonach: łatwiejszej i krótszej (1/2 Pro) oraz bardziej wymagającej i dłuższej (Pro). Każdy może wybrać najbardziej odpowiadający mu wariant.

Najmłodsi rowerzyści będą mogli wystartować na swoich rowerkach w specjalnym wyścigu MiniMini+. Na każdego zawodnika czekać będzie dyplom, a najlepsi zdobędą atrakcyjne nagrody. Dzieci z Makowa mają zagwarantowany start za darmo. Niech więc już dziś zaczną szlifować formę, by być przygotowanym na wakacje. Dla młodych mieszkańców wielkim przeżyciem będzie z pewnością możliwość obserwacji wielkiego, rozpędzonego peletonu – nie mówiąc już o spotkaniu z Cezarym Zamaną, szybko nawiązującego kontakt z dzieciakami.

Podczas pierwszej edycji Gwiazdy Południa zarówno sam Cezary Zamana, jak i ponad 200 zawodników, byli zachwyceni atmosferą w Makowie: urokiem samego miasta, entuzjazmem kibiców oraz niezwykle ciekawą trasą. Jesteśmy przekonani, że i w drugiej odsłonie pozytywnie zaskoczymy nie tylko rowerzystów, ale i zwycięzcę Tour de Pologne, który startował i organizował tysiące wyścigów.

By przekonać się o wyjątkowości i atrakcyjności Gwiazdy Południa, warto obejrzeć film promujący imprezę 

Zachęcamy także do regularnego odwiedzenia profilu Gwiazdy Południa na Facebooku.

(http://www.gory.zamanagroup.pl/index-gory.php?stat=0)