Gwiazda Południa

Jaka będzie Gwiazda Południa 2018?

Jeśli jest jedna data w kolarskim kalendarzu, którą trzeba rezerwować już teraz, to jest to z pewnością termin Gwiazdy Południa. Najbardziej emocjonująca etapówka MTB w Polsce odbędzie się 12-15 lipca 2018 r. pod samą Babią Górą.


Zacznie się od krótkiej, ale intensywnej wprawki w Stryszawie: ośmiokilometrowa jazda na czas po trasie ze ściankami dochodzącymi do 25% i z serpentynami, która wyniesie kolarzy 400 metrów nad Stryszawę do widowiskowo położonego Beskidzkiego Raju. Drugiego dnia klasyczny maraton MTB zagwarantuje górską przygodę, wymuszając szybkie reakcje i techniczne umiejętności podczas szaleńczych zjazdów. Ale w pamięć najbardziej zapadnie morderczy wydolnościowo podjazd na Jałowiec (1100 m n.p.m.). Niech nikogo nie zmyli sielska atmosfera uroczego ryneczku w Makowie Podhalańskim, gdzie odbędzie się kolejny etap maratonu. To tam trzeba będzie wystrzelić już na starcie, by nabrać rozpędu na podjazd pod stromizny Makowskiej Góry. Podczas gdy zawodnicy będą stawać na pedałach, by pokonać blisko dwukilometrowy sztywny podjazd, za plecami wyrastać będzie im majestatyczny kolos Babiej Góry. A to tylko początek starć z tamtejszymi bezwzględnymi szczytami. Etap w Makowie to także nowe odcinki off-roadowe w kierunku Koskowej Góry, skąd rozciąga się kolejny pejzażowy widok na Tatry, na Kraków i na Diablaka. Wreszcie, finał w Zawoi, która do tej pory witała zawodników wyjątkowo chłodno: deszcz, mgła i błoto zmuszały do maksymalnej koncentracji na licznych zakrętach i zjazdach, w tym także osławionym zjazdem Grzędą z Wełczonia, uwiecznionym na dziesiątkach filmów na YouTube. Na ostatnim etapie w trzeciej edycji również pojawią się nowe atrakcyjne odcinki, wyciskające zachowane jeszcze resztki sił.

Będzie to już trzecia edycja maratonu stworzonego przez Cezarego Zamanę. Wieści o zawodach dotarły już za granicę, przyciągając pod Babią Górę kolarzy m.in. z Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji czy Chile. Wcześniej niemal nieznane trasy, cały ogrom górskich wyzwań i bardzo silne regionalne akcenty sprawiły, że Gwiazda Południa szybko zdobyła popularność w rowerowej społeczności. Ukończenie Gwiazdy Południa było do tej pory prawdziwą przygodą i przyjemnością kolarza górskiego. Przetrwanie trzeciej odsłony Gwiazdy Południa będzie wielkim powodem do dumy.

Dlatego już teraz, jesienią 2017 roku, warto zarezerwować sobie cztery lipcowe dni, by cieszyć się udziałem w pełnej emocji etapówce MTB. Zrezygnować z udziału w weselach, odwołać wojaże i nie planować grilla z sąsiadami. W zamian – wystartować w Gwieździe Południa, dostarczającej więcej emocji i satysfakcji niż wszystkie wakacyjne atrakcje razem wzięte. Tym bardziej, że zapisując się na Gwiazdę Południa już teraz, można liczyć na szczególnie atrakcyjną ofertę: koszt bogatego pakietu startowego to zaledwie 300 zł. Promocja obowiązuje tylko do końca listopada.Obejrzyjcie wideo z Gwiazdy Południa 2017. Potrzebowaliśmy 10 minut filmowej relacji, by pomieścić Wasze zmagania z górami, lasami i kapryśną pogodą w Stryszawie, Zawoi oraz Makowie Podhalańskim.

https://www.youtube.com/watch?v=TXmFKH_re7E

Gwiazda Południa 2017: staw czoła rowerowemu wyzwaniu

W lipcu 2017 r. Maków Podhalański będzie na ustach wszystkich rowerzystów. A to za sprawą Gwiazdy Południa, rowerowego wyścigu organizowanego przez kolarskiego mistrza Polski Cezarego Zamanę oraz burmistrza Makowa Podhalańskiego. Już dziś zachęcamy do zapisów, a dla naszych mieszkańców mamy zniżkę 50% na wpisowe.

Gwiazda Południa to czterodniowy wyścig etapowy na rowerach górskich. Zawodnicy rozpoczną ściganie 13 lipca w Stryszawie, 15 lipca rywalizować będą w górach i lasach Zawoi, po czym dzień później przeniosą się do nas na ostatni, decydujący etap. To w Makowie poznamy wszystkich triumfatorów Gwiazdy Południa.

Liczymy, że wśród nich nie braknie naszych lokalnych zawodników. Tym bardziej, że na mieszkańców Makowa czeka przy zapisach miła niespodzianka: zniżka 50%. Zapisać można się na oficjalnej stronie wyścigu. ( http://www.gory.zamanagroup.pl/index-gory.php?stat=0)

Każda z tras została opracowana przez Cezarego Zamanę osobiście i w dwóch odsłonach: łatwiejszej i krótszej (1/2 Pro) oraz bardziej wymagającej i dłuższej (Pro). Każdy może wybrać najbardziej odpowiadający mu wariant.

Najmłodsi rowerzyści będą mogli wystartować na swoich rowerkach w specjalnym wyścigu MiniMini+. Na każdego zawodnika czekać będzie dyplom, a najlepsi zdobędą atrakcyjne nagrody. Dzieci z Makowa mają zagwarantowany start za darmo. Niech więc już dziś zaczną szlifować formę, by być przygotowanym na wakacje. Dla młodych mieszkańców wielkim przeżyciem będzie z pewnością możliwość obserwacji wielkiego, rozpędzonego peletonu – nie mówiąc już o spotkaniu z Cezarym Zamaną, szybko nawiązującego kontakt z dzieciakami.

Podczas pierwszej edycji Gwiazdy Południa zarówno sam Cezary Zamana, jak i ponad 200 zawodników, byli zachwyceni atmosferą w Makowie: urokiem samego miasta, entuzjazmem kibiców oraz niezwykle ciekawą trasą. Jesteśmy przekonani, że i w drugiej odsłonie pozytywnie zaskoczymy nie tylko rowerzystów, ale i zwycięzcę Tour de Pologne, który startował i organizował tysiące wyścigów.

By przekonać się o wyjątkowości i atrakcyjności Gwiazdy Południa, warto obejrzeć film promujący imprezę 

Zachęcamy także do regularnego odwiedzenia profilu Gwiazdy Południa na Facebooku.

(http://www.gory.zamanagroup.pl/index-gory.php?stat=0)