Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Początek września jest sygnałem dla wszystkich uczniów, że zbliża się koniec beztroskich wakacji. Już w poniedziałek rozpocznie się okres wytężonej pracy. 2 września w siedmiu szkołach podstawowych naszej gminy będzie uczyło się prawie 1700 dzieci. W Juszczynie będzie uczyć się 347 uczniów, w Białce 257, w Grzechyni 193, w Żarnówce 123, w Kojszówce 71, w Wieprzcu 38 oraz w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim 645 w tym 75 dzieci w Przedszkolu.

W czasie przerwy wakacyjnej przeprowadzono w szkołach nieliczne remonty. Było to: malowanie sal lekcyjnych, pasów ostrzegawczych, wymiana oświetlenia, dzięki czemu uczniowie będą mogli rozpocząć naukę w estetycznie odświeżonych pomieszczeniach.

Nie ma wśród nas gimnazjalistów, gdyż zgodnie z reformą oświaty klasy gimnazjalne zostały wygaszone. Wszyscy uczniowie będą kontynuować naukę w ośmioletnich podstawówkach.

Podobnie jak w latach poprzednich wielu uczniów skorzysta z bezpłatnych dowozów do szkoły oraz z darmowego dożywiania.

W każdej szkole zostanie uruchomiona pomoc psychologiczno- pedagogiczna oraz szeroka gama dodatkowych zajęć rozwijających zainteresowania uczniów.

Rozpoczynając rok szkolny 2019/2020 życzymy wszystkim uczniom wytrwałości
w dążeniu do jak najlepszych wyników, rodzicom optymizmu i wiary w swoje pociechy,
a nauczycielom satysfakcji ze swojej pracy dydaktyczno- wychowawczej.