Zapowiedź GWIAZDY POŁUDNIA - 11.07.2020 roku

To już piąty rok z rzędu, gdy razem z kolarskim mistrzem Polski Cezarym Zamaną organizujemy Gwiazdę Południa. To najbardziej emocjonująca w kraju górska etapówka. 

Po długim okresie oczekiwania w związku z epidemią COVID-19, możemy z radością ogłosić , że i w tym roku zorganizujemy Gwiazdę Południa. Wspólnie z samorządami Makowa Podhalańskiego i Wadowic, starostwem powiatowym w Suchej Beskidzkiej oraz pomysłodawcą zawodów, Cezarym Zamaną przygotowaliśmy dla zawodniczek oraz zawodników cztery pasjonujące etapy, prowadzące po dzikich ścieżkach Podbabiogórza oraz Beskidu Małego. W tym roku Gwiazda Południa odbędzie się pod hasłem „Diabelska przeprawa MTB”, co jest oczywistym nawiązaniem do górującego nad okolicą Diablaka.

„Pragnę podziękować władzom samorządowym Stryszawy, Makowa Podhalańskiego i Wadowic, a także starostwu w Suchej Beskidzkiej za to, że ani na moment nie straciły wiary, że uda się nam przeprowadzić piątą edycję Gwiazdy Południa. Dzięki temu możemy zorganizować naszą imprezę na najwyższym poziomie pod kątem organizacji, jak i bezpieczeństwa” – mówi dyrektor sportowy Gwiazdy Południa, Cezary Zamana.

godz. 10.00 - start maratonu Rynek Maków Podhalański