Głosowanie na zadania do Budżetu Obywatelskiego

W dniu 10.08.2021r  rozpoczęło się głosowanie na zadania do budżetu obywatelskiego Makowa Podhalańskiego. Potrwa ono do 30 września, a do podziału jest 120 tys. zł. Zgłoszone zadanie opublikowane są na stronie https://makow-podhalanski.budzet-obywatelski.org oraz zamieszczone poniżej artykułu.


Zasady głosowania:

  • W głosowaniu mogą brać udział mieszkańcy Miasta Makowa Podhalańskiego, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 lat i na stałe są zameldowani na jego terenie.
  • Głosujący może zagłosować na maksymalnie dwa projekty (można oddać głos na jeden lub dwa projekty ale wszystkie projekty musisz wybrać w trakcie jednego głosowania).
  • Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz - elektronicznie bądź poprzez papierową kartę do głosowania.
  • Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a także potwierdzić zawarte oświadczenia oraz podać numer telefonu komórkowego.
  • Przed przystąpieniem do głosowania warto zapoznać się z poszczególnymi propozycjami zadań do Budżetu Obywatelskiego.
  • W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer swojego telefonu komórkowego. 
  • Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole.
  • Jeden numer telefonu mogą wykorzystać dwie osoby.
Aby rozpocząć głosowanie, kliknij przycisk „Rozpocznij głosowanie”.


1. WIATA GRILLOWA NAD SKAWĄ WRAZ Z MONITORINGIEM

Data złożenia: 27-07-2021

Skrócony opis: Projekt dotyczy stworzenia zadaszonego miejsca grillowego położonego nad Skawą, które będzie
dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta oraz gości. Obiekty tego typu sprawdzają się doskonale w wielu miejscach w Polsce. Wiata pozwoli na organizowanie pikników, rodzinnych spacerów nad rzeką. Wymierne korzyści odniesie cała lokalna społeczność oraz odwiedzający Maków gości . Znacząco wzrośnie atrakcyjność miasta.
Miejsce realizacji zadania: Maków Podhalański – teren nad rzeką Skawą, na tzw. Skałkach, nr działki 7634
Umiejscowienie wiaty: po stronie boiska w odległości ok. 20-30 m
Szacunkowy koszt: 75 000 zł


2. MIASTECZKO ROWEROWE

Data złożenia: 22-07-2021 
Skrócony opis: Budowa placu posiadającego jezdnie i skrzyżowanie dla ruchu rowerowego, wyposażoenie w znaki drogowe oraz strefę wypoczynku ( ławki,huśtawki, piaskownica) mały plac zabaw (zjeżdżalnia, bujaki)
Miejsce realizacji zadania: Działka nr 7480 ( między blokiem 4 i 5, oś Tysiąclecia )
Szacunkowy koszt: 75 000 zł


3. Remont części placu przy Szkole Podstawowej SPSK w Makowie Podhalańskim

Data złożenia: 20-07-2021 
Skrócony opis: Przedmiotem zadania jest remont części placu obok szkoły , który powinien być wykonany w
ramach wniosku złożonego do Budzętu Obywatelskiego w edycji 2021 , jednak ze względu na
brak środków nie został wykonany. Część placu o którym mowa znajduje się od połudnowej strony, od bramy wjazdowej do końca kostki betonowej " trylinki" . Teren ten jest wykorzystywany jako parking. Corocznie w tym miejsu organizowane są pikniki rodzinne dla mieszkańców. Plac wymaga wyrównania i wymiana nawierzchni.
Miejsce realizacji zadania: Zadanie ma być realizowane na działce o numerze ewidencyjnym 1364, położonej w Makowie
Podhalańskim przy ul. Szkolenj 3 zabudowanej budynkiem szkoły. Remont dotyczy częsci placu
obok budynku szkoły od strony południowej. Włąscicielem terenu jest Gmina Maków Podhalański
Szacunkowy koszt: 45 000 zł


4. Sportowe półkolonie 2022

Data złożenia: 31-07-2021
Skrócony opis: Dosyć nudy w wakacje, koniec siedzenia przed komputerem. W przyszłe lato twoje dziecko odkryje swoją sportową pasję ! W „Sportowych półkoloniach 2022” weźmie udział 60 dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Odbędą się trzy turnusy w trzech różnych dyscyplinach sportu: piłka nożna, tenis stołowy i jazda na rowerze. Podczas turnusu piłkarskiego odbędą się profesjonalne treningi.
Zajęcia inne niż zwykle: poranny jogging nad Skawą, wycieczka śladami piłki nożnej do Krakowa z Panem Tomaszem Hajto, zajęcia integracyjne z psychologiem/pedagogiem „Moje miejsce w drużynie”. Równie atrakcyjny program turnusów tenisa stołowego i jazdy rowerowej, sprawią, że dzieci nie będą chciały spędzać więcej wakacji w murach swego domu. Ponadto podczas każdego turnusu zostanie zorganizowany trening w siodle w stadninie na Makowskiej Górze, wyjazd na termy oraz wyjazd do Krakowa na obiekt sportowy. Dajmy dzieciom bezpieczne, sportowe wakacje !
Miejsce realizacji zadania: Zadanie będzie realizowane na terenie Stadionu Miejskiego Halniak, na orliku w Makowie
Podhalańskim oraz wyjazdowo na wycieczkach.
Szacunkowy koszt: 45 000 zł


5. Akcja „CIACH” bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów i kotów

Data złożenia: 31-07-2021 
Skrócony opis: W każdym roku w naszym mieście pojawiają się wałęsające się po ulicach bezdomne psy i koty. Sterylizacja zwierząt wciąż dla wielu osób jest zabiegiem kosztownym. Po każdym sylwestrze wiele z Was poszukuje swojego czworonożnego przyjaciela. Akcja bezpłatnej sterylizacji i czipowania pozwoli nam mieszkańcom rozprawić się z tym problemem. Niech każdy makowski pies i kot będzie zaczipowany ! "Ciach" kłopotom z rozmnażającymi się kotami i psami. W przyszłym roku zgłosisz się ze swoim pupilem na bezpłatny zabieg.
Miejsce realizacji zadania: Gmina Maków Podhalański, psy i koty z Makowa Podhalańskiego Centrum
Szacunkowy koszt: 30 000 zł


6. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej ulicę Jodłową z osiedlem Tysiąclecia

Data złożenia: 30-07-2021 
Skrócony opis: Celem zadania jest modernizacja istniejącej ścieżki , nadanie jej nawierzchni z kostki brukowej oraz wizualna poprawa terenu bezpośrednio do niej przylegającej, zwłaszcza cieku wodnego (rowu) biegnącego wzdłuż ścieżki.
Miejsce realizacji zadania: Ścieżka terenowa zaczynająca się za mostkiem przy siłowni terenowej ( ulica Jodłowa) i kończąca
się za blokiem na osiedlu Tysiąclecia
Szacunkowy koszt: 75 000 zł


7. Łąka kwietna z domkami dla owadów obok Orlika

Data złożenia: 30-07-2021 
Skrócony opis: Naszym pomysłem jest przygotowanie podłoża , zasianie łąki kwietnej oraz postawienie domków dla owadów na niezagospodarowanych terenach obok Orlika. Łąka będzie pełniła także rolę edukacyjną, bardzo istotną ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo szkoły podstawowej i przedszkola. Łąka kwietna jest rozwiązaniem bezproblemowym , które wyeliminuje konieczność
częstego koszenia, będzie odporne na susze bardziej niż zielony trawnik, a w przypadku deszczu utrzyma wodę na dłużej w glebie. Pośród polnych kwiatów i traw schronienie znajdzie wiele owadów , które będą mogły zamieszkać w postawionych tam dla nich domkach a pszczoły znajdą źródło nektaru Oczywiście łąka kwietna ma niezwykłe walory estetyczne. Stworzy spokojne
miejsce w którym będzie można na chwilę się zatrzymać i przyjrzeć pięknu kwiatów oraz, życiu mieszkających tam owadów.
Miejsce realizacji zadania: Tereny porośnięte trawą wokół Orlika i obiektów sportowych w tej okolicy ( flowparku i skateparku) przy ulicy Grzechyńskiej.
Szacunkowy koszt: 19 800 zł