Gwiazda Południa

2020

https://www.gory.zamanagroup.pl/?/Zapisy-na-Gwiazd...


2019


https://www.gory.zamanagroup.pl










2018



GWIAZDA POŁUDNIA ŚWIECI DLA NAJMŁODSZYCH

Proponujemy Wam niezawodny sposób na spożytkowanie dziecięcej energii, a przy okazji zapewnienie maluchom nieprzeciętnej frajdy. Zapraszamy na zawody dla najmłodszych, które odbędą się 13-15 lipca.



Nie tylko dorośli mogą cieszyć się z rywalizacji w Gwieździe Południa, naszej górskiej etapówki organizowanej pod Babią Górą. Do zabawy chcemy zaprosić najmłodszych zawodników w wieku do 13 lat. Podczas każdego z etapów Gwiazdy Południa (poza pierwszym – jazdą indywidualną na czas w Stryszawie) zorganizujemy specjalnie dla nich rowerowe, bezpłatne zmagania z podziałem na kategorie wiekowe i płeć:

  • do lat 3 ( rowerki biegowe)
  • 4-5 lat
  • 6-7 lat
  • 8-9 lat
  • 10-11 lat
  • 12-13 lat.

Uwaga! Każdy ze startujących musi mieć kask.

Rywalizacja odbywać się będzie na specjalnie wytyczonym i w pełni bezpiecznym torze. O atmosferę zadba nasz sportowy komentator, który żywiołowym dopingiem wzbudzi jeszcze większe emocje.

Na zwycięzców z miejsc 1-3 z każdej kategorii wiekowej czekać będą nagrody. Dla wszystkich pozostałych uczestników mamy dyplomy. Dodatkowo, ci z młodych rowerzystów, którzy wystartują w Stryszawie, Makowie Podhalańskim i Zawoi, otrzymają od nas gadżet z limitowanej kolekcji, wykonany specjalnie na okoliczność Gwiazdy Południa przez zawojską rękodzielniczkę. Dlatego jeśli zabieracie swoje dziecko lub dzieci na naszą górską etapówkę, zgłaszajcie je już dziś. Wypełnijcie obowiązkowy formularz i wyślijcie go na adres biuro@zamanagroup.pl .

Wasze zgłoszenia przyjmujemy do 25 czerwca 2018 r.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapisy odbywać się będą także od 9.00 do 10.00 każdego dnia zawodów, tj.:

  • 13 lipca – Stryszawa, Szkoła Podstawowa
  • 14 lipca – Maków Podhalański, Dom Kultury (ul. Kościuszki)
  • 15 lipca – Zawoja, 

Start zawodów – punktualnie o 10.10. Dekoracja i wręczenie nagród o godzinie 13.00.

Formularz Zgłoszeniowy Gwiazdka Południa

GWIAZDA POŁUDNIA NADCIĄGA NAD MAKÓW PODHALAŃSKI

Najbardziej emocjonujące zawody MTB w Polsce już na stałe wpisały się w sportowy kalendarz Makowa Podhalańskiego. Peleton zawodników z całego kraju zawita tutaj 14 lipca. Zapisy już trwają!


Start etapu odbędzie z najbardziej uroczego rynku w całym powiecie suskim. To tam, przy dopingu mieszkańców i profesjonalnej oprawie, punktualnie o 10.00 setki kolarzy amatorów ruszą do walki o etapowy triumf. Przed nimi będzie kilkanaście kilometrów (55 km w wersji Pro, 26 km w wersji ½ Pro) z podjazdami i zjazdami, betonem i szutrem, korzeniami i kałużami. Minie więc sporo czasu, nim na metę wjadą najlepsi, zapewne mocno zmęczeni pokonywaniem wyzwań Cezarego Zamana.

To bowiem ten znakomity kolarz, mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne, jest pomysłodawcą i organizatorem Gwiazdy Południa. Dzięki jego zapałowi i wytrwałości czterodniowa etapówka każdego roku zyskuje na popularności. Swoim blaskiem przyciąga coraz więcej zawodników.


Etap w Makowie Podhalańskim będzie trzecim dniem zmagań w czterodniowych zmaganiach. Ściganie rozpocznie się dwa dni wcześniej, 12 lipca w Stryszawie, a finał zaplanowany został w Zawoi (15 lipca), dzień po walce w Makowie. Warto dotrwać do końca i przejechać wszystkie etapy. Dla zawodników, którzy pokonają całą Gwiazdę Południa przygotowane zostały pamiątkowe medale.


Do walki o triumf – zarówno etapowy, jak i końcowy – powinni włączyć się mieszkańcy Makowa. Zwłaszcza że im oraz pozostałym przedstawicielom powiatu suskiego przysługują atrakcyjne zniżki przy zapisach. Start w Gwieździe Południa kosztować ich będzie tylko 350 zł. W tej cenie zawodnik otrzymuje numer startowy oraz bogaty pakiet korzyści: liczne bufety, zimne przekąski i ciepłe dania w biurze zawodów.


Cezary Zamana zaprasza do zabawy także dzieci do 13. roku życia. Specjalnie na nich czekać będą dziecięce zawody z licznymi kategoriami wiekowymi. Najmłodsi do 3 lat rywalizować będą na rowerkach biegowych. Pozostali mogą ścigać się na swoich rowerkach. Wszystkich młodych zawodników obowiązuje start w kasku. Dziewczynki i chłopcy z miejsc 1-3 w każdej kategorii wiekowej otrzymają atrakcyjne nagrody, a wszyscy pozostali – pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo, każde dziecko, które poza Makowem wystartuje również w zawodach w Stryszawie (13 lipca) i w Zawoi (15 lipca), otrzyma unikalny gadżet, wykonany przez lokalną zawojską artystkę. Zapisywać można się przez stronę internetową lub 14 lipca przy Domu Kultury na ul. Kościuszki.


Jednym ze współorganizatorów Gwiazdy Południa jest Urząd Miejski Makowa Podhalańskiego. Projekt realizowany przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.


Wszystkie szczegóły dotyczące Gwiazdy Południa znajdują się na stronie www.gory.zamanagroup.pl oraz na Facebooku (facebook.com/gwiazdapoludnia).


Program zawodów 14 lipca

Biuro zawodów: Dom Kultury, ul. Kościuszki

Dystanse: Pro (55 km), ½ Pro 26 km)

Godz. 9.00 – zapisy na dziecięce zawody

Godz. 10.00 – start maratonu dla obu dystansów

Godz. 10.10 – start dziecięcych zawodów

Godz. 13.00 – wręczenie nagród dla dzieci



Jaka będzie Gwiazda Południa 2018?

Jeśli jest jedna data w kolarskim kalendarzu, którą trzeba rezerwować już teraz, to jest to z pewnością termin Gwiazdy Południa. Najbardziej emocjonująca etapówka MTB w Polsce odbędzie się 12-15 lipca 2018 r. pod samą Babią Górą.


Zacznie się od krótkiej, ale intensywnej wprawki w Stryszawie: ośmiokilometrowa jazda na czas po trasie ze ściankami dochodzącymi do 25% i z serpentynami, która wyniesie kolarzy 400 metrów nad Stryszawę do widowiskowo położonego Beskidzkiego Raju. Drugiego dnia klasyczny maraton MTB zagwarantuje górską przygodę, wymuszając szybkie reakcje i techniczne umiejętności podczas szaleńczych zjazdów. Ale w pamięć najbardziej zapadnie morderczy wydolnościowo podjazd na Jałowiec (1100 m n.p.m.). Niech nikogo nie zmyli sielska atmosfera uroczego ryneczku w Makowie Podhalańskim, gdzie odbędzie się kolejny etap maratonu. To tam trzeba będzie wystrzelić już na starcie, by nabrać rozpędu na podjazd pod stromizny Makowskiej Góry. Podczas gdy zawodnicy będą stawać na pedałach, by pokonać blisko dwukilometrowy sztywny podjazd, za plecami wyrastać będzie im majestatyczny kolos Babiej Góry. A to tylko początek starć z tamtejszymi bezwzględnymi szczytami. Etap w Makowie to także nowe odcinki off-roadowe w kierunku Koskowej Góry, skąd rozciąga się kolejny pejzażowy widok na Tatry, na Kraków i na Diablaka. Wreszcie, finał w Zawoi, która do tej pory witała zawodników wyjątkowo chłodno: deszcz, mgła i błoto zmuszały do maksymalnej koncentracji na licznych zakrętach i zjazdach, w tym także osławionym zjazdem Grzędą z Wełczonia, uwiecznionym na dziesiątkach filmów na YouTube. Na ostatnim etapie w trzeciej edycji również pojawią się nowe atrakcyjne odcinki, wyciskające zachowane jeszcze resztki sił.

Będzie to już trzecia edycja maratonu stworzonego przez Cezarego Zamanę. Wieści o zawodach dotarły już za granicę, przyciągając pod Babią Górę kolarzy m.in. z Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji czy Chile. Wcześniej niemal nieznane trasy, cały ogrom górskich wyzwań i bardzo silne regionalne akcenty sprawiły, że Gwiazda Południa szybko zdobyła popularność w rowerowej społeczności. Ukończenie Gwiazdy Południa było do tej pory prawdziwą przygodą i przyjemnością kolarza górskiego. Przetrwanie trzeciej odsłony Gwiazdy Południa będzie wielkim powodem do dumy.

Dlatego już teraz, jesienią 2017 roku, warto zarezerwować sobie cztery lipcowe dni, by cieszyć się udziałem w pełnej emocji etapówce MTB. Zrezygnować z udziału w weselach, odwołać wojaże i nie planować grilla z sąsiadami. W zamian – wystartować w Gwieździe Południa, dostarczającej więcej emocji i satysfakcji niż wszystkie wakacyjne atrakcje razem wzięte. Tym bardziej, że zapisując się na Gwiazdę Południa już teraz, można liczyć na szczególnie atrakcyjną ofertę: koszt bogatego pakietu startowego to zaledwie 300 zł. Promocja obowiązuje tylko do końca listopada.



Obejrzyjcie wideo z Gwiazdy Południa 2017. Potrzebowaliśmy 10 minut filmowej relacji, by pomieścić Wasze zmagania z górami, lasami i kapryśną pogodą w Stryszawie, Zawoi oraz Makowie Podhalańskim.

https://www.youtube.com/watch?v=TXmFKH_re7E

Gwiazda Południa 2017: staw czoła rowerowemu wyzwaniu

W lipcu 2017 r. Maków Podhalański będzie na ustach wszystkich rowerzystów. A to za sprawą Gwiazdy Południa, rowerowego wyścigu organizowanego przez kolarskiego mistrza Polski Cezarego Zamanę oraz burmistrza Makowa Podhalańskiego. Już dziś zachęcamy do zapisów, a dla naszych mieszkańców mamy zniżkę 50% na wpisowe.

Gwiazda Południa to czterodniowy wyścig etapowy na rowerach górskich. Zawodnicy rozpoczną ściganie 13 lipca w Stryszawie, 15 lipca rywalizować będą w górach i lasach Zawoi, po czym dzień później przeniosą się do nas na ostatni, decydujący etap. To w Makowie poznamy wszystkich triumfatorów Gwiazdy Południa.

Liczymy, że wśród nich nie braknie naszych lokalnych zawodników. Tym bardziej, że na mieszkańców Makowa czeka przy zapisach miła niespodzianka: zniżka 50%. Zapisać można się na oficjalnej stronie wyścigu. ( http://www.gory.zamanagroup.pl/index-gory.php?stat=0)

Każda z tras została opracowana przez Cezarego Zamanę osobiście i w dwóch odsłonach: łatwiejszej i krótszej (1/2 Pro) oraz bardziej wymagającej i dłuższej (Pro). Każdy może wybrać najbardziej odpowiadający mu wariant.

Najmłodsi rowerzyści będą mogli wystartować na swoich rowerkach w specjalnym wyścigu MiniMini+. Na każdego zawodnika czekać będzie dyplom, a najlepsi zdobędą atrakcyjne nagrody. Dzieci z Makowa mają zagwarantowany start za darmo. Niech więc już dziś zaczną szlifować formę, by być przygotowanym na wakacje. Dla młodych mieszkańców wielkim przeżyciem będzie z pewnością możliwość obserwacji wielkiego, rozpędzonego peletonu – nie mówiąc już o spotkaniu z Cezarym Zamaną, szybko nawiązującego kontakt z dzieciakami.

Podczas pierwszej edycji Gwiazdy Południa zarówno sam Cezary Zamana, jak i ponad 200 zawodników, byli zachwyceni atmosferą w Makowie: urokiem samego miasta, entuzjazmem kibiców oraz niezwykle ciekawą trasą. Jesteśmy przekonani, że i w drugiej odsłonie pozytywnie zaskoczymy nie tylko rowerzystów, ale i zwycięzcę Tour de Pologne, który startował i organizował tysiące wyścigów.

By przekonać się o wyjątkowości i atrakcyjności Gwiazdy Południa, warto obejrzeć film promujący imprezę 

Zachęcamy także do regularnego odwiedzenia profilu Gwiazdy Południa na Facebooku.

(http://www.gory.zamanagroup.pl/index-gory.php?stat=0)