Ś. P. Władysław Trybała - 21.01.1942r. - 21.11.2025 r.
Na kamieniu przed naszą szkołą wyryte są znamienne słowa znanego pedagoga Jana Amosa Komeńskiego
„ Całe życie jest szkołą”
Oddają one najpełniej, kim był dla naszej szkoły i dla naszej miejscowości Kojszówki, i kim pozostanie w sercach, i pamięci - Dyrektor Władysław Trybała - nauczyciel biologii z 36- letnim stażem pracy pedagogicznej, w tym 28 lat na służbie dyrektorskiej, 17 lat bezinteresownej pracy organisty w kościele parafialnym.
Wspaniały, skromny Człowiek, mądry Pedagog, dobry Dyrektor.
Z ogromnym smutkiem i żalem, ale i wielką wdzięcznością, żegna go cała społeczność szkolna: Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kojszówce, Absolwenci, Rodzice i Mieszkańcy wsi, dziękując za wszystko Bogu, co było dziełem Jego życia.
Niech na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.
Spoczywaj w Pokoju nasz Dyrektorze, Władysławie.
Tobie wieczna część i pamięć.
Droga Pani Dyrektor Wiesławo wraz z Córkami, proszę przyjąć wyrazy współczucia w tych ciężkich dniach. Z całego serca łączymy się z Wami w bólu i żalu.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej
im. Fryderyka Chopina w Kojszówka

