Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w kolejnych już „Makowskich Dniach Poezji”, imprezy z kilkunastoletnią historią. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna Dom Kultury w Makowie Podhalańskim. Od lat głównym celem Makowskich Dni Poezji jest prezentowanie najciekawszych dzieł poezji polskiej oraz przybliżanie sylwetek jej twórców.

Do tej pory gościliśmy u nas takich wybitnych poetów jak Leszek Aleksander Moczulski, Adam Ziemianin, Krzysztof Lisowski, Jerzy Bonowicz, Bronisław Maj, Magdalena Węgrzynowicz - Plichta czy Wiesław Kolarz. Pragnąc, aby impreza ta miała bardziej interaktywny charakter, łączymy ją z formą prezentacji utworów poetyckich określonych autorów, w wersji tzw. „czytanej”.

Oznacza to, że recytatorzy nie muszą uczyć się tekstów na pamięć, ale muszą umieć je odpowiednio zinterpretować czytając. W tym roku, po raz kolejny chcemy przybliżyć Państwu sylwetkę naszego wieloletniego przyjaciela – Adama Ziemianina, którego twórczość przepełniona jest ciepłem i swoistą nostalgią nie pozbawioną jednak pogodnego optymizmu. Młodszym odbiorcom znany może być jako autor tekstów piosenek wykonywanych przez Stare Dobre Małżeństwo, Krzysztofa Myszkowskiego, Elżbietę Adamiak, Jacka Wójcickiego, Marka Andrzejewskiego czy zespoły Wolna Grupa Bukowina i U Studni.

Dlatego też ze względu na charakter jego poezji, skierowanej raczej do osób dorosłych, do udziału zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych, uczniów szkół średnich oraz osoby dorosłe. Każdy uczestnik powinien przygotować 2-3 utwory Adama Ziemianina we własnej interpretacji.
Łączny czas recytacji nie może przekroczyć 10 minut. Sposób prezentacji utworów jest dowolny (np. poezja śpiewana).

Impreza odbędzie się w dniu 23 listopada 2022 r. o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim ul. Kościuszki 5.

Prosimy o zgłoszenia do dnia 15 listopada 2022 r. telefonicznie: 33 8771 481 lub mailowo na adres: domkultury@makow-podhalanski.pl